Tematik Bölümler | Funtastic Aquarium İzmir | İzmir Aquarium

Tematik Bölümler

Ege’nin en büyük Outleti Westpark Outlet’te, tematik sergi bölümleri, özel ekolojik konseptleri, muhteşem heykelleri ve dekorasyonları ile eğlence ve bilim dolu bir keşif macerası!

Sergilenen özel canlıların doğal yaşam koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanmış tematik akvaryumlar ve en ince detaylarına kadar düşünülmüş muhteşem su altı sergi alanları Funtastic Aquarium İzmir’de, Bayraklı çevre yolu üzerinde, Westpark Outlet AVM içerisinde! Siren kayalıklarından, köpek balığı laboratuvarına, Paskalya adasının gizemli geleneklerinden korsan batıklarına, asya nehirlerinden kutuplara kadar uzanan ilham ve keşif dolu bir gezi deneyimi Westpark Outlet’te sizi bekliyor…

Siren Kayalıkları


Ege mitolojisinde özel bir yeri olan Sirenler, gizemli sesleri ve ilginç şarkıları ile yakınlarından geçen denizcileri kendilerine çekerlermiş. Sesin geldiği yeri bulmaya çalışan çaresiz denizciler, kıyıya fazla yaklaşınca gemileri kayalara çarparak batarmış. Foça’da bulunan ve “Siren Kayalıkları” olarak da bilinen kıyı şeridinde bu efsaneyle ilgili bir çok hikâye anlatılır…

Tropik Denizler


Avustralya Büyük Set Resifi’nin uzaydan çıplak gözle görünen tek canlı olduğunu biliyor muydunuz? Tropik denizler bölümünde; bu ilginç dünyayı araştıran kâşifler ile dünyanın bu uzak köşelerindeki kültürlerden ilginç ve eğlenceli hikâyeler sizi bekliyor.

Köpek Balığı Laboratuvarı


Köpek balıkları herkesin son derece merak ettiği, son derece popüler ve ilginç bir türdür. Bu tür hakkındaki en ilginç bilgiler; hem bilgi panoları, hem maketler hem de interaktif dijital ekranlarda, Köpek Balığı Laboratuvarı’nda.

Batık Gemi


Akdeniz Orfozlarının istila ettiği gemi batığında, bronz gemi lumbozlarından Kon Tiki’nin salı çevresinde dolaşan biri birinden renkli balıkları görebilirsiniz.

Asya Nehirleri


Asya kültüründe su kutsal, bazı su altı canlıları ise ilahidir. Yaşayan fosiller Mersin Balıkları, Benekli Bıçak Balıkları ve Koi Balığı’nın ilginç efsanesi Asya Nehirleri bölümünde. Dünya’da ilk evcilleştirilen su altı canlısı olan Koi Balıklarını (Japon Sazanı) biberonla besleyebilirsiniz.

Kutuplar


Soğuk denizler, dünyanın en az bilinen ve insanlığın hala en çok merak ettiği sırları gizleyen özel türlere ev sahipliği yapıyor. 10 derece soğuklukta yaşayan Kurt Balıkları, Dev Atlantik Istakozları ve kutup ışıkları… Hepsi Kutup bölümünde

Keşif Dünyası


Minik kaşiflere özel olarak hazırlanan bu renkli bölümde, onların boylarına özel, ilgi ve merakla keşfedecekleri türler Keşif Dünyası’nda.

Tünel Akvaryum


Türkiye’nin ilk yerden başlayan akvaryum tüneli Funtastic Aquarium İzmir’de! İzmir’in antik köklerine bir yolculuk. 12 İyonya kentinden biri olan Ildırı (Erythrai) ikonaları, dokuları ve hikâyesiyle bir arada…

Yağmur Ormanları


Büyük bir ağacın kovuğu içerisinde birbirinden ilginç egzotik türler ve sürüngenler Yağmur Ormanları bölümünde sizi bekliyor.

Dokun & Keşfet


Zararsız vatozları elinizle besleyip ve Milyonlarca yıldır aynı anatomiye sahip Atnalı Yengeçlerine dokunarak, çok daha yakından tanıyabilirsiniz.

2018 © Funtastic Aquariums.