S.S.S | Funtastic Aquarium İzmir | İzmir Aquarium

Nerede bu akvaryum?

Bayraklı’da, Karşıyaka-Bornova Çevreyolu üzerinde, Westpark Outlet’te.
Ulaşım bilgileri için tıklayın.

Nasıl ulaşabilirim?

Güncel toplu ulaşım ve servis bilgileri için sitemizdeki ulaşım bilgilerini inceleyebilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Toplu ulaşım ve servis saatleri için tıklayın

Akvaryum ne zaman açık?

Su altının sihirli dünyasına açılan kapılarımız haftanın 7 günü 10.00-22.00 saatleri arasında açık. Keyifli bir akvaryum gezisi için kapanış saatinden 45 dakika önce giriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Akvaryumu gezmek ne kadar sürüyor?

Akvaryum gezi yolumuzun uzunluğu 237 metre. Bu gezi yolu üzerinde toplam 70’den fazla akvaryum ve teraryum içerisinde yüzlerce ilginç canlı bulunuyor. Bu canlıların bilgilerine ek olarak; 21 noktada, gezegenimizin dört bir köşesinden ilginç bilgiler, maketler, farklı dekorasyonlar ve interaktif uygulamalar da bulunuyor. Biberonla, Koi Balığı besleyebilir, Vatozları sevebilir, dokunarak Atnalı Yengeçleri’ni daha yakından tanıyabilirsiniz. Gezinin süresi, gösterdiğiniz ilgi ve ayırdığınız zamana göre değişkenlik gösterir ancak en az 45-60 dakika zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz.
Etkinlik saatleri ve bilgileri için tıklayın.

Bebeklere ücretsiz giriş var mı?

Evet. 0-36 ay arasındaki yeni nesil kaşiflerimize, giriş tamamen ücretsiz.

Neden bu kadar pahalı?

Funtastic Aquarium İzmir, su hacmine ve yatırım değerine oranla Dünya’daki benzerlerinden çok daha uygun fiyatlı bir akvaryumdur. Akvaryumlar, bir çocuk oyun alanı veya sinema ile kıyaslanmamalıdır çünkü akvaryumlarda çok daha fazla istihdam vardır. Binlerce su altı canlısının her gün düzenli olarak beslenmesi için perde arkasında çalışan onlarca akvarist, dalgıç ve su ürünleri mühendisi bulunur. Akvaryumların temizlikleri, bakımları ile milyonlarca litre suyun sürekli uygun koşullarda tutulması da bir hayli maliyetlidir. Tüm bunlara rağmen; akvaryumun giriş ücreti benzeri günü birlik aktivite alanlarındaki fark ederek veya etmeyerek harcanandan bedellerden daha uygundur.

Fiyata Rakı-Balık da dahil mi?

Hayır. Abartmayın! Bu fiyata, rakı-balık keyfi yapılması tabiki mümkün değil. Eğer mümkün olduğunda ısrarcıysanız, lütfen bizi de davet edin, biz ısmarlayalım! 🙂

Akvaryumda fotoğraf çekebilir miyim?

Evet. Akvaryum’da istediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz ama lütfen flaş kullanmayın!

Doğal ortamlarında, fotoğraf makinenizin flaşı gibi ani parlama yapan ışık kaynaklarından uzak yaşayan su altı canlıları, flaş her patladığında geçici olarak bir süre kör oluyorlar! Işığın aniden parlamasından dolayı, refleks göstererek akvaryum içerisinde bulunan dekorlara çarparak kendilerini veya beraber yaşadıkları diğer canlıları yaralayabiliyorlar. Fotoğraf çekerken lütfen flaş kullanmamaya özen gösterin.

Kaç akvaryum var?

Toplam 70'den fazla tematik akvaryum ve teraryumumuz var.

Kaç tür balık var?

Akvaryumda 69 ana tür altında, alt türleriyle birlikte, yaklaşık 500 çeşit canlı bulunmaktadır.

Gazi/Şehit yakını ve engelli/refakatçi indirimleri var mı?

Gazi/Şehit yakını kartı bulunanlar için ve engelli kartı bulunanlar ile bir refakatçileri için indirim uyguluyoruz. Güncel fiyatlar için lütfen tıklayın.

Dalış yapabiliyor muyuz?

Hayır. Funtastic Aquarium İzmir’de misafir dalışı yapılmıyor.

Akvaryuma yiyecek ve içecekle giriliyor mu?

Hayır. Bunun başlıca sebebi; yarı açık akvaryumlardaki balıklarla yiyeceklerini paylaşmak isteyen iyi kalpli ziyaretçilerimiz!

Çocuklar tek başına akvaryuma girebilir mi?

Hayır. 12 yaşından küçük kaşifler için ebeveyn refakati zorunludur.

Çocuklar için korkutucu mu?

Hayır. Gezi yolumuzun üzerinde sürpriz, korku ve/veya gerilim içeren uygulamalar yok. Bu sorunun cevabı her ne kadar “Hayır” olsa da, akvaryumlar ve su altında bulunma hissi, aydınlatma ve ortam sesleri ile birlikte bazı çocuklarda olduğu kadar yetişkinlerde de tedirginliğe yol açabilmektedir. Korkacak bir şey yok!

Hafta sonu okul ziyareti yapılabiliyor mu?

Evet. Hafta sonu okul ziyaretleri saat 13.00'a kadar kabul ediliyor.

İnternetten bilet alabiliyor muyuz?

Hayır. İnternet üzerinden bilet satışımız şimdilik yok. Türkiye’de henüz başka şubemiz de yok! Bunu vurgulamamızın başlıca sebebi de; İnternet’ten başka akvaryumların online biletlerini alıp, bizim kapımıza gelen iyi niyetli ziyaretçilerimiz.

Aile kartı veya yıllık kart uygulamaları var mı?

Hayır. Günlük giriş bileti dışında herhangi bir uygulamamız henüz yok.

Müze kart geçerli mi?

Hayır. Funtastic Aquarium İzmir özel ve ticari bir işletme olduğundan müze kart geçerli değil.

Kredi kartı geçerli mi?

Evet. Kredi kartı da geçerlidir.

Öğrenci indirimi var mı?

Hayır. Ayrıca bir öğrenci indirimimiz şimdilik yok. Ama okul grubu olarak gelirseniz çok avantajlı grup fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Kampanyalardan nasıl haberdar olabilirim?

Yıl içindeki tüm kampanyalardan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz; instagram.com/izmiraquarium

2018 © Funtastic Aquariums.