Ödüllü Resim Yarışması: Ben bir balık olsam! | Funtastic Aquarium İzmir | İzmir Aquarium

İzmir Akvaryum Resim Yarışması “Ben bir Balık Olsam!”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izin ve desteği ile hayata geçirilen 1. İzmir Akvaryum Resim Yarışmasına “İzmir” ili genelindeki tüm resmi ve özel okullarda; Ana sınıfı ve İlköğretim seviyesinde eğitim gören, dünyamızı şekillendirecek ve aydınlatacak hayal gücüne sahip çocuklarımızın gözünden kendilerini bir balık olarak hayal etmelerini ve yarışma koşullarına uygun olarak ulaştırılması konusunda gereğini rica ederiz.
“Su altı dünyası, yaşadığımız dünyadan çok farklı ve büyülü bir dünyadır. Birçoğumuz su altını konu alan çizgi filmleri ve kitapları çok severiz. Denizin altında, muhteşem canlılarla beraber maceradan maceraya koşan bir su altı canlısı olsaydın, sence hangisi olurdun ve nasıl görünürdün? Biz işte bunu çok merak ediyoruz! Deniz altında hayal ettiğin arkadaşlarınla beraber veya tek başına kendinin güzel bir resmini çizmeni ve bize göndermeni bekliyoruz”

Kategoriler ve Ödüller
İlgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sektör profesyonelleri ve illköğretim seviyesinde resim öğretmenliği yapan toplam 5 kişilik bir jüri ile; Ana Sınıfları, İlköğretim 1. Sınıf, İlköğretim 2. Sınıf, İlköğretim 3. Sınıf, İlköğretim 4. Sınıf olmak üzere 7 (yedi) farklı kategoride; Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve 2’şer adet de mansiyon olmak üzere toplam 25 ödül verilecektir.Değerlendirme sonucu ödül kazanan her katılımcıya; 1 adet sertifika, derecesini belirtir isme özel plaket ve kazanmış olduğu dereceye ait ödül hediye edilecektir.

Yarışma Koşulları
• Serbest teknik ile 35×50 resim kâğıdına yapılmalı ve 50×70 siyah paspartuya yapıştırılmalıdır.
• Resmin arka yüzünün sağ alt köşesine görünür bir şekilde kategori ve rumuz yazılmalıdır.
(Örnek; İlköğretim 2. sınıf – RUMUZ35)
• Üzerinde sadece kategori ve rumuz yazan kapalı zarf resim ile birlikte teslim edilmelidir. Bu zarfın içeriğinde katılımcının adı, soyadı, sınıfı, okulu, resim öğretmeninin adı ve soyadı, resim öğretmeninin iletişim bilgileri, velisinin adı ve velisinin iletişim bilgileri ile EK-6 Veli izin belgesi el yazısı ile doldurulmuş ve imzalanmış olarak bulunmalıdır.)
• Değerlendirmeye katılacak resmin ön ve/veya arka yüzünde ayrıştırıcı hiçbir işaret, yazı, rakam vb. görsel öğe
bulunmamasına dikkat edilmelidir. Bu tarz işaretçi bulunan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Her yarışmacı, yarışmaya yalnızca 1 (bir) resim ile katılabilir. 1’den fazla resim ile katılanlar ödül almış olsalar dahi,
tespiti durumunda diskalifiye edilirler.
• Değerlendirmeye katılacak resmin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gereklidir. Tespiti durumunda ödül verilmiş dahi olsa iptal edilir.
• Resmin yarışmacının kendisi tarafından yapılmış olması, öğretmen veya veli müdahelesi olmaması başlıca şartlardandır.
Tespiti durumunda resim değerlendirme dışı bırakılır.
• Jüri değerlendirmesinde; kompozisyon yeteneği, yaratıcılık ve özgünlük, armoni ve renkleri kullanabilme becerisi ile
konuya uygunluk ölçütleri esas alınacaktır.
• Kargo gönderim ücreti göndericilere aittir. Karşı ödemeli gönderilecek başvurular kabul edilmeyecektir.

EK-6 Veli izin belgesi indirmek için tıklayınız.

Yarışma Takvimi
19 Mayıs 2019 Son Resim Teslim Tarihi (Saat 21:00’e kadar)
22 Mayıs 2019 Jüri Değerlendirmesi
24 Mayıs 2019 Kazananların Duyurulması
29 Mayıs 2019 Ödül Töreni ve Sergi Açılışı

Teslim ve İletişim
Yarışma koşullarına uygun olarak hazırlanmış resimler elden veya kargo ile; 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 21:00’e kadar, Bayraklı çevre yolu üzerinde bulunan Westpark Outlet içerisindeki Funtastic Aquariums İzmir gişelerine ve/veya yetkililerine teslim edilmelidir.

Açık adres: Funtastic Aquariums İzmir, R. Şevket İnce Mahallesi, 2148/9 Sokak No.4, 35540 Bayraklı, İzmir
Detaylı bilgi ve sorularınız için; izmir@funtasticaquariums.com, 0232 5034123, 0549 825 3186

2018 © Funtastic Aquariums.